2. setkání TURIPU 20. ŘÍJNA

2. setkání TURIPU 20. ŘÍJNA

Druhé letošní setkání TURIPU bylo spojené s Dnem stromů. Popovezli jsme se autobusem do Sezimova Ústí. Cílem našeho odpoledního putování bylo místní arboretum, tedy místo s mnoha zajímavými stromy a keři. Ale jaké bylo naše překvapení, když největší radost všem TURIPÁKŮM udělala místní kaštanová alej. Zahrabat se do listí jako ježek a mít plné kapsy kaštanů. To byla radost, jak se patří! Na konec jsme místní arboretum také navštívili a seznámili jsme se s velmi zajímavými stromy jako třeba s liliovníkem tulipánokvětým. Také jsme zjistili, že jinan dvoulaločný nazývaný také ginkgo je jehličnatý strom, který opadává na zimu. A nezapomněli jsem na pořádná stromová obejmutí. Obejmout takovou památnou lípu v blízkosti zdejší obory, na to už je potřeba mnoho párů rukou.