Den otevřených dveří u hasičů

Ve dnech 14. a 15. 9. 2022 navštívily tři třídy naší školy hasičský záchranný sbor v Měšicích. A jak vypadala exkurze pátého ročníku?

Hasiči nás přivítali a vzali nás do místnosti, kde jsme si povídali o jejich práci a o tom, jak se máme a nemáme chovat při požáru.  Potom jsme si šli prohlídnout hasičská auta, mohli jsme nakouknout i do interiéru a na vybavení hasičů. Pak jsme pokračovali na hasičské průlezky – polygony, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak hasiči trénují zásah ve stísněných prostorech. Po hasičských průlezkách nám vyhládlo, takže jsme se šli nasvačit. Když jsme dojedli, šli jsme se podívat k záchranné službě. Tam nás hodný tatínek jednoho ze spolužáků, který tam pracuje, provedl po garážích a umožnil dvěma dětem vyzkoušet si, jaké to je ležet na lehátku v záchranném autě. Na nich nám ukázal, jak záchranáři kontrolují stav pacienta. Také jsme viděli dva opravdové výjezdy hasičů a záchranářů. Pak jsme se vypravili zpět do školy. Tato akce se nám velice líbila a chtěli bychom si ji někdy zopakovat.

Lukáš Mazánek, David Čapek – žáci 5. třídy