Mezigenerační setkání

Stáří je někdy složité, obzvlášť když se připojí samota nebo nemoc. Denní stacionář v Čekanicích se snaží zpříjemnit seniorům jejich stáří aktivitami, které rozjasní nejeden den v jejich životě. Naši třeťáci a čtvrťáci se k pečovatelkám pravidelně jednou za měsíc připojí a připraví program pro babičky a dědečky, kteří sem docházejí. Věříme, že děti přinesou seniorům jiskru do všedních dnů a jejich elánem či bezprostředností současně spoustu radosti. Hlavním cílem celoročního projektu je rozvíjet mezigenerační empatii, aktivity seniorů pro udržení jejich duševní a fyzické svěžesti a posílit vzájemné porozumění.

První setkání proběhlo ve středu 15. listopadu a bylo ve znamení knížek. Žáci klientům stacionáře přečetli poutavý příběh a všichni společně vyrobili záložky do knížek. Shledání bylo velmi příjemné, obzvlášť bylo pěkné sledovat propojení dětí a seniorů, kteří k sobě okamžitě nalezli cestu.