Škola čar a kouzel v Čekanicích

Žáci naší školy si zvolili za vítěze voleb Harryho Pottera, proto byla výuka v následujícím týdnu proložena příběhy z knihy K. Rowlingové. Celý týden jsme potkávali na chodbách děti v čarodějnických hábitech, s kouzelnickými hůlkami, v brýlích s černými obroučky a nechyběly ani jizvy ve tvaru blesku na čele. Prvňáčci si zahráli piškvorky s Harrym, vyrobili si kravaty v rámci pracovních činností a využili kouzelnické hůlky i v hodinách. Druháčci zvěčnili po vzoru páťáků Harryho při výtvarné výchově, představili si knížky a četli úryvky, zahráli si Famfrpál. Zábavnou hru na košťatech si zkusili v tělocvičně také třeťáci a kdyby nezazvonilo, hráli by s radostí celé dopoledne. Litovali jen, že košťata nelétají stejně jako v příběhu. Téma se objevilo ve většině tříd i ve slohu, ve čtenářských dílnách, žáci pracovali s texty. Někteří zhlédli i filmové ukázky. Hodiny angličtiny obohatila nová slovní zásoba z kouzelnické říše, videoukázky v původním znění nebo interaktivní hry či přiřazování.

Za 5 let se budeme těšit na novou volbu prezidenta, která jistě přinese opět nové výzvy a očekávání!