VOLBY - den druhý

Druhý den se všichni dozvěděli, kdo z navržených postav odevzdal dostatečný počet hlasů a může se tak ucházet o kandidaturu na prezidenta z říše fantazie. Ze 14 bytostí postoupilo do 1. kola voleb 6 kandidátů na základě odevzdaných podpisů a jeden navíc dostal tzv. divokou kartu (shodně jako je podpora kandidáta ze strany poslanců nebo senátorů).

Celé dopoledne probíhala na chodbách školy podpora kandidátů, jednotlivé štáby byly skvěle připraveny - žáci si udělali transparenty, vlajky a slovně podporovali své oblíbence.

Na základě žádostí byly zároveň vydány 4 voličské průkazy, jelikož někteří ze žáků se další den účastní okresního kola matematické olympiády nebo odjíždějí na dovolenou a nemohli by se zapojit do středečních voleb. Měli možnost tak odvolit předčasně. Volební urna byla poté zapečetěna a připravena na zítřejší volební den.