VOLBY - finále

A jak to všechno dopadlo?

Ráno při vstupu do školy byla připravena urna a nové hlasovací lístky. Souboj dvou finalistů, Hermiony a Harryho, začal, žáci vhazovali hlasy pro své zvolené kandidáty.

Po úderu prvního zvonění ukončili páťáci hlasování a začali počítat. Zjistili, že z přítomných žáků se zdrželi hlasování pouze 3, a že s většinovou převahou zvítězil Harry Potter. Zatím nikomu nic neprozradili a nechali čerstvou novinku sdělit až paní ředitelkou na společném slavnostním vyhlášení v tělocvičně. Při této příležitosti čtvrťáci seznámili přítomné s pravomocemi prezidenta, aby všichni věděli, jaké má povinnosti a možnosti z pozice své funkce.

Gratulujeme Harrymu Potterovi k jeho nezpochybnitelnému vítězství. Volby si žáci užili, celotýdenní atmosféra byla skvělá, ročníky se přirozeně propojily a všichni respektovali názory druhých. Na chodbách byl slyšet smích a vládla radostná atmosféra. Po skončení každého vyřazovacího kola se vystřídala na jedné straně spokojenost, ale zároveň se objevilo ve druhém táboře zklamání, dokonce i slzy, ale nakonec přišla smíření a dostavila se i radost.

Celý příští týden se ponese ve znamení čar a kouzel, vítězný hrdina se objeví ve výuce ve všech třídách a předmětech. Ačkoli se to možná na první pohled nezdá, žáci získali důležité zkušenosti, nabyli vědomosti týkající se volby prezidenta a zároveň si uvědomili, že pokud nevyhrál hrdina, kterého podporovali, je mnohdy velice obtížné najít klady na dalším kandidátovi a podpořit ho. Překonat původní vizi a zkusit zvážit nový směr pohledu.